25.1.2021 13:40

25.1.2021 13:15

Václav Levý - doba - život - dílo

Václav Levý - doba, život, díloVýstava k výročí 200 let od narození zakladatelské osobnosti novodobého českého sochařství...Připravujeme pro Vás komentovanou prohlídku s kurátorem Mgr. Lukášem Snopkem online!

Datum konání: 3. 12. 2020 - 24. 1. 2021 začátek od 09:00

Typ akce: sport, aktivní vyžití

Organizátor: Neuvedeno

Připravujeme pro Vás komentovanou prohlídku výstavy s kurátorem Mgr. Lukášem Snopkem online. Zveřejníme zde a našem youtube kanálu 28. 1.

V září minulého roku uplynulo 200 let od narození Václava Levého (1820–1870), našeho nejnadanějšího sochaře 1. poloviny 19. století, jehož profesní počátky jsou spojeny s Mělnickem, konkrétně s Liběchovem. S okolím Liběchova jsou spojeny také jeho dnes nejznámější díla vytvořená přímo v přírodním prostředí pískovcových skal (Klácelka, Blaník, tzv. Čertovy hlavy).

Výstava v malém sále Regionálního muzea usiluje představit dílo tohoto tvůrce v jeho ucelenosti: prostřednictvím textových panelů nabízí zevrubné seznámení s Levého životem a dílem a prostřednictvím artefaktů ze sbírky Regionálního muzea navozuje atmosféru Levého doby (daguerotypie, pamětní medaile, řezbářsky zdobené násady dýmek, veduty). Díky zápůjčkám můžete na výstavě obdivovat i známé Levého sousoší Adam a Eva, bustu podle jeho dobově nejproslulejší realizace – Madony in trono nebo kresebnou skicu V. Levého a architekta Barvitia k pomníku J. Jungmanna v Praze.

Připravili jsme pro Vás také virtuální procházku "v doprovodu" Václava Levého Mělníkem.

Fotogalerie→

Vytvořeno: 14. 4. 2020