3.3.2021 02:50

3.3.2021 02:45

Vycházka za mělnickými bobry - ZRUŠENO

Akce je vhodná pro děti

Vycházka za mělnickými bobryVážení návštěvníci, přetrvávající pandemická situace nám nedovolí uspořádat plánovanou vycházku za bobry ani v termínu 27. 2. AKCE SE RUŠÍ! Děkujeme za pochopení.

Datum konání: 27. 2. 2021 začátek od 10:00, délka 120 minut

Místo konání: Mělník, Mělník

Typ akce: ostatní - sport, aktivní vyžití

Doba trvání: 120 minut

Vycházka za mělnickými bobry se kvůli přetrvávajícím opatřením proti šíření koronaviru RUŠÍ!
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Pokud máte i přesto chuť vydat se po stopách tohoto zvláště chráněného živočicha, vyrazte na tůně v Mlazicích sami!
Bobra samotného pravděpodobně neuvidíte. Je to totiž převážně noční živočich a ze svého úkrytu přes den zpravidla nevylézá.
Najít můžete ale jeho pobytové stopy. U nejseverněji položených tůní uvidíte bobří požerky – ty jsou charakteristické okusem do špičky. Nejpatrnější jsou právě v zimním období, kdy se bobr živí výhradně lýkem a mladými větvičkami vrb, topolů, případně dalších dřevin. Vidět tu můžete i bobří polohrady –  jsou to takové nory se „střechou“. Na březích, které nejsou opevněné, a ve kterých se dá dobře hrabat, nemá bobr potřebu stavět klasické hrady. Může se ale stát, že se mu nora v některých místech shora propadne – pak si jí vyspraví větvemi a utěsní směsí bláta a vegetace. Právě takovým stavbám se říká polohrady.

Pokud nejste přímo z Mělníka, můžete vyrazit třeba do Ovčár, k Labi u Tuhaně nebo k Vltavě u Vrbna. Když se budete pozorně dívat, určitě nějaké pobytové stopy bobra najdete.

Vytvořeno: 16. 12. 2020
Poslední aktualizace: 19. 2. 2021 16:14